paintball arkaplan

Marmara Bölgesi, paintball oyun alanları sayısı bakımından Türkiye’nin diğer tüm bölgelerine göre oldukça zengindir. İstanbul merkezli olan birçok paintball şirketinin yine İstanbul çevresinde çeşitli oyun sahaları bulunmaktadır. İstanbul paintball yerleri, avrupa yakasında da anadolu yakasında da vardır. Genel olarak anadolu yakasının diğer yakaya göre daha az şehirleşmiş olması, yani bu yakada daha fazla ağaçlık alan olması herkesin bu yakada daha fazla paintball alanı varmış gibi düşünmesine sebep oluyor. Ancak aslına bakarsanız avrupa yakasında diğer yakaya göre daha fazla paintball alanı vardır. Büyükçekmece bölgesi, Çatalca Bölgesi oldukça ağaçlık, yeşil huzurlu bir alandır. Yeşillik ve geniş alanlar paintball oyununu için uygun alanlardır.

İstanbul Paintball Sahaları arasında açık alanlar olduğu gibi bazı kapalı alanlar da vardır. Paintball, orijinal oyununda oyun alanının açık olması gerekir. Saklanma merkezlerinin, atış mesafelerinin ayarlanabilmesi için, insanların kendilerini doğal engebeler ile kamufle edebilmesi için oyunun ormanlık alanda oynanması gerekir. Paintball oyunu özellikle büyük şehirlerde büyük ilgi görür. Büyük şehirlerin de bir ilçesinin diğer ilçesine inanılmaz uzak olduğunu düşünürsek insanlar en yakınındaki paintball yerlerine gitmeyi tercih edebilirler. Büyük şehirlerin merkezinde de ağaçlık açık alan bulmak o kadar kolay değildir. Tüm bu sebeplerden dolayı istanbul paintball yerleri arasında alışveriş merkezleri, hatta eğlence parkları gibi kapalı alanlar da yer alır. Buralarda oyun oynamanın ne kadar eğlenceli olacağı tartışılabilir tabiki ancak mecburiyetten bu alanları kullananlar da vardır. Kapalı paintball alanları ancak çok küçük gruplar tarafından kullanılabilen alanlardır. Vialand gibi bazı eğlence parkı hatta eğlence merkezleri içerisinde küçük çaplı paintball sahaları bulunur. Bu alanlarda da paintball tıpkı diğer yerlerde oynandığı gibi oynanır.

Istanbul paintball fiyatları, oynandığı alana göre değişebilir. Özellikle büyük sahalarda oynanan oyunlar daha kalabalık olacağı için grup indirimi kullanılabilir. İstanbul paintball fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, paintball merkezlerinin fiyatlarını karşılaştırmak veya oyun fiyatları paketlerinin içeriğine göz atmak isterseniz Paintball Oyun Fiyatları


yazımızı inceleyebilirsiniz. Küçük eğlence merkezi tarzı daha az kişi ile oynanan alanlarda ise fiyatlar genelde biraz daha yüksektir. Paintball oynamaya gitmeden önce nerede oynayacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Paintball sahası seçimi yaparken de birden fazla kriteri göz önünde bulundurmanız gerekir. Kaç kişi oynayacağınız, bu oyuncuların ne kadar tecrübeli oldukları, oyunculardan kaç ekip çıkarabileceğiniz gibi oyuncu ve oyun odaklı soruların cevapları önemlidir. Diğer yandan oyun sırasında nasıl bir senaryo uygulanacağı da saha seçimini etkiler. Çünkü eğer büyük bir sahada oynamayacaksanız çok saklanacak yer bulamazsınız. Bu da oyun taktiklerinizi ve oyun senaryonuzu doğrudan etkiler. Istanbul paintball yerleri bakımından türkiye de en fazla alterantife sahip yerlerden bir tanesidir. Bu yüzden seçim yapmak konusunda zorlanabilirsiniz ancak dediğimiz gibi teknik özellikler ile oyuncu özelliklerini göz önüne alırsanız daha kolay seçim yapabilirsiniz.

Avrasya paintball, istanbul paintball yerleri arasında en geniş ve en doğal sahaya sahip paintball alanlarından bir tanesidir. Şehrin hemen hemen her yerinden hem toplu taşıma araçları ile hem de özel araçlarınız ile kolayca ulaşabileceğiniz bir konumdadır. Sevdikleriniz ile farklı bir deneyim yaşamak için, iş arkadaşlarınız ile keyifli bir hafta sonu aktivitesi yapmak için tercih edebileceğiniz bu alanda oyun içerisinde hem eğlenecek hem de spor yapmış olacaksınız.


Onceki
Airsoft Nedir? Paintball & Airsoft Türkiye
Sonraki
Paintball Güvenlik Kuralları Nelerdir?