RUS Airsoft

Airsoft gun oyunu, denedikten sonra bağımlılık yapan, bir kez oynandığı taktirde  vazgeçilemeyen bir oyundur. Paintball ile karıştırılsa da benzerlikleri olan bu iki oyun birbirinden oldukça farklıdır. Airsoft gun nasıl oynanır sorusunun cevabı ile paintball oyunun oynanmaz tarzı sorusunun cevabı tamamen farklıdır. Airsoft gun oyunu, gerçeğine bire bir benzeyen hem ağırlık olarak, hem fiziksel özellikler olarak hem de görünüş olarak benzer olan tabanca ve tüfekler ile oynanır. Paintball silahları daha hafif ve oyuncak silah görünümündedir. Airsoft silahlarını gerçeğinden ayırmak oldukça zordur. Bu sebeple de oyun alanı dışında bu silahları kılıfına koymadan açıkta taşımak yasaktır. Silahların bu denli korkutucu görünümü yüzünden bu oyun bazı ülkelerde güvenlik sebebi ile yasaklanmıştır. Airsoft gun oyununda paintball a benzer oyun kurguları ile senaryolar vardır. Aynı şekilde senaryolara göre oluşturulan taktikler bulunur. Bunları oyun içerisindeki oyuncular belirler. Tıpkı paintballdaki gibi bayrak, tek adam, terminatör veya çeşitli savaş kurgusundaki senaryolar oluşturulur. Airsoft Gun oyununda diğerlerinden farkllı olarak kamuflaj giyilir. Paintball oyununda vurulan kişi anlaşılsın diye patlayan plastik topun rengi belli olsun diye değişik renklerde plastik kıyafetler giyilir. Ancak bu oyunda gerçek kamuflajlar giyilir. Oyun içerisinde saklanma kamufle olma kolay olsun aynı zamanda da oyunun ruhuna uysun diye bu kıyafet seçilmiştir.

Airsoft-Gun oyunu nasıl oynanır?

Yazımızın girişinde genel olarak oyunun nasıl oynandığından, ekiplerin kişi sayılarından, oyun kurallarından bahsettik. Oyunun kuralları çoğunlukla sabit olsa da bazen oyun senaryosuna göre değişiklikler yapılabilir. Kullanılan silahlar oyun senaryosuna göre seçilebilir. Seçilen silahların atış hızı ve kuvveti ölçülerek oyunda kullanılacak mermi adeti bile belirlenebilir. Eskiden çok daha profesyonel bir şekilde oynanan airsoft gun oyunu, şimdi daha amatörce herkes tarafından oynanabilir basit bir oyun haline getirildi. İstediğiniz oyuncu sayısı ile istediğiniz yerde oynayabileceğiniz bu oyunun tüm ekipmanlarını da kiralayabiliyorsunuz. Airsoft gun oyununun ekipmanları satın almak istediğinizde oldukça yüksek fiyatları olan ekipmanlardır. O yüzden kiralamak en uygun yoldur.

Airsoft Gun Alanları

Airsoft gun oyunu sınırları belirlenmiş, oyun için özel olarak hazırlanmış ve dekore edilmiş Airsoft Sahalarında oynanır. Bu sahalar şehir merkezinden biraz uzak, dağlık ve ormanlık alanlardır. Outdoor sporu veya aktivitesi olduğu için bu tarz bir yerde oynanması daha uygundur. Doğal engebeler oyunun ruhunu destekler. Airsoft gun oyunu her detayı ile oldukça gerçekçi bir savaş simülasyonu olarak tanımlanır. Kullanılan kasklar, koruyucu gözlükler, hücum yelekleri, yedek mühimmatlar hepsi birlikte bu oyunun ruhunu destekler. Airsoft oyununda oyun sırasında savaş stratejileri oluşturulur ve bunların dışına çıkılmaz. Oyun içindeki ve dışındaki tüm kurallar önceden belirlenmiştir. Kural dışı hiçbir hareket yapılmaz. Herkes adeta bir asker gibi davranır. Takım veya ekip liderlerinin belirlediği görevler dışına çıkılmaz. Oyun sırasında hiçbir şekilde kıyafet veya koruyucu gözlükler çıkarılmaz. Kuralların büyük bir kısmı tüm oyuncuların güvenli ve keyifli bir şekilde oyuna katılabilmelerini sağlamak içindir. Airsoft istanbul oyun sahaları olarak mobil sahalar da kullanılır. Bu sahalar, siz ve arkadaşlarınız için oyunu oynamak istediğiniz alana gerekli tüm ekipmanın taşınması ile sağlanır. Mobil airsoft sahaları hizmetini İstanbul’ da bizden alabilirsiniz. istediğiniz herhangi bir yerde airsoft gun oyunu oynayabilmeniz için her iki takımda en az beşer kişi, toplamda 10 kişilik bir grup olmanız gerekir. Airsoft oynamak için uygun olabilecek herhangi bir yerde size bu set ortamı sağlanır.


Onceki
Airsoft İstanbul Oyun Alanları
Sonraki
Airsoft İstanbul Fiyatları